BITCOIN PRZEPYCHA 37.000 DOLARÓW, ALE WZROST PRZYNOSI KWAŚNE UCZUCIE BYKA

Na początku tygodnia siniaki Bitcoin wykazuje oznaki parowania, gdy kryptokur waluta odzyskuje krytyczny poziom oporu w ten czwartek.

Okazje kupna blisko 30.000 dolarów – poziom Bitcoin dotknął po jego spadku z 41.986-$ odnowionych krótkoterminowych byków traderów. Kurs wymiany BTC/USD zrównał się ostro z negatywnymi perspektywami spowodowanymi pojawieniem się niedźwiedziej formacji Head and Shoulder, wzbudzając nadzieję na szerszy wzrost w kierunku 40.000$.

BYCZA METRYKA BITCOINÓW

Dwa z najjaśniejszych prognoz rynkowych pochodziły z CryptoQuant, platformy analitycznej typu blockchain, która śledzi ruchy BTC na giełdach. Jej prezes, Ki-Young Ju, stwierdził w środę, że inwestorzy instytucjonalni kupili Bitcoin na kwotę od 30 000 do 32 000 dolarów. To dało kryptojówce naturalną obronę przed krótkotrwałym dumpingowym sentymentem.

„Spekulacyjne zgadywanie, ale jeśli ci faceci stoją za tą runą byków, będą bronić poziomu 30k. Nawet jeśli będziemy mieli dip, to nie zejdzie poniżej 28k“, dodał Ju.

Tymczasem Nuggets News AU, współzałożyciel/CEO, Alex Saunders, zwrócił uwagę na kolejny wykres CryptQuant, który pokazał wzrost depozytów stabilnych monet na wszystkich giełdach kryptograficznych. Dla spekulantów, napływ żetonów dolarowych na platformy transakcyjne jest równoznaczny z potencjalnym boomem w zachowaniach nabywczych.

KORELACJA RENTOWNOŚCI

Ostatnie umocnienie się dolara amerykańskiego było prawdopodobnie czynnikiem przyczyniającym się do osłabienia rynku Bitcoinów.

W międzyczasie rosnąca rentowność obligacji przyczyniła się również do osłabienia presji na kryptokurtę. Wielu spekulantów zgadza się, że w 2020 roku inwestorzy wskoczyli do bardziej ryzykownych aktywów, takich jak Bitcoin, ze względu na ujemną rentowność długu w obligacjach o krótszym terminie zapadalności i poniżej 1 proc. zwrotów w dłuższych skarbcach.

Nowa, sentymentalna korelacja między Bitcoinem a rentownością okazała się kłopotliwa, ponieważ stopy zwrotu z 10-letnich obligacji skarbowych USA po raz pierwszy od marca przekroczyły 1%. Ożywienie gospodarcze rozpoczęło się po tym, jak w zeszłym tygodniu demokraci wygrali kluczowe wybory do Senatu, iskrząc nadzieją, że nadchodząca administracja Joe Bidena przyniesie dodatkowy bodziec do pobudzenia amerykańskiej gospodarki.

To poprawiło oczekiwania dotyczące wzrostu i inflacji, prowadząc zarówno do wyższej rentowności dolara, jak i benchmarku. Bitcoin zmniejszył się w odpowiedzi.

Ostatnie 24 godziny przyniosły niższe zyski, co z kolei skłoniło Bitcoin do zniwelowania strat z początku tygodnia. W środę stopa zwrotu z obligacji 10Y ponownie rosła, sygnalizując potencjalną korektę w dół dla kryptokursztynu.

Felipe Villarroel, zarządzający portfelem w TwentyFour Asset Management, widzi wzrost rentowności do 1,5 proc. pod koniec tego roku przy skorygowanych oczekiwaniach dotyczących wzrostu w USA. Dzięki temu podaż ze strony amerykańskiego skarbu wzrośnie bardziej niż przewidywano, a ceny spadną, a stopy kapitalizacji wzrosną.